3 karaibskie wyspy na wakacje marzeń

Egzotyczne wyspy mają to do siebie, że przez praktycznie cały rok można tam trafić na ciepłą i słoneczną pogodę. To pozostawia duże pole do manewru przy ustalaniu swojego urlopu. Karaiby to jeden z popularniejszych kierunków egzotycznych wakacji wielu Europejczyków. Jeśli więc też planujesz taki wypoczynek, to dziś podpowiemy Ci trzy miejsca, na które warto, abyś zwrócił uwagę przy planowaniu swoich wymarzonych egzotycznych wakacji.

Wakacje na Karaibach

Po długich miesiącach pracy zasługujesz na odpoczynek. Niezależnie od tego, czy Twój urlop przypada na miesiące letnie, czy też wypada późną jesienią bądź zimą, to zawsze masz szanse zażyć zadowalającej Cię dawki słońca i wysokich temperatur. Od Ciebie zależy, który kierunek wybierzesz. Może odpoczywać zarówno nad polskim morzem bądź w innych kurortach europejskich lub na Karaibach z ITAKĄ.

3 karaibskie wyspy na wakacje marzeń

Dominikana

Dominikana jest znana z pięknych plaż i wielu kurortów, ale jest to również jedno z najbardziej zróżnicowanych miejsc, które można odwiedzić i jedno z najbogatszych kulturowo. Będziesz chciał tu przyjechać ze względu na merengue, bachatę, muzykę na żywo i scenę taneczną, gościnnych ludzi, a także bogatą przyrodę, pełną szlaków kakao i kawy, farm i lasów tropikalnych. Od miast kolonialnych do miasteczek plażowych, parków narodowych ze szlakami turystycznymi i górami, wysp przybrzeżnych i lagun bogatych w dziką przyrodę, jest tu więcej do zrobienia i zobaczenia, niż można zmieścić w jednej podróży.

Najlepszym czasem na odwiedzenie Dominikany jest kwiecień i maj, kiedy szczyt sezonu turystycznego już się zakończył i przed rozpoczęciem sezonu huraganów w późniejszym okresie roku. Dominikana jest niezawodnym zimowym kierunkiem dla podróżnych, którzy chcą uciec od zimna na północy.

Kuba

Wspaniałe plaże, fascynująca historia i jedni z najbardziej żywiołowych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkasz, czekają na tej wyspie, największej na Karaibach. Od jasnych, turkusowych wód Holguin do świątecznych ulic Santiago de Cuba w sezonie karnawałowym. Naprawdę jest wiele do odkrycia podczas podróży na Kubę. Łatwo się zaskoczyć szerokim wachlarzem możliwości, jakie masz do wyboru, gdy odwiedzasz Kubę, od sportów wodnych po podążanie śladami Ernesta Hemingwaya, byłego mieszkańca Hawany.

Tropikalny klimat Kuby sprawia, że jest ona szczególnie atrakcyjna w okresie zimowym, kiedy to turyści z zimnych miejsc przybywają na słoneczną wyspę. Pora deszczowa trwa od maja do października, a temperatury i wilgotność są wysokie, chociaż lato jest również popularnym okresem dla turystów, szczególnie w lipcu.

Curaçao

Mimo że Curaçao jest popularnym przystankiem na wielu karaibskich rejsach, wielu w przeszłości nie odwiedzało Curaçao. A szkoda, ponieważ wyspa ta posiada prawie 40 plaż, urokliwą stolicę i mnóstwo pięknych, nieokiełznanych krajobrazów. Wschodnia część Curaçao jest najbardziej zaludnioną częścią wyspy, gdzie stolica Willemstad oferuje mnóstwo kolonialnej architektury, sklepów, muzeów i kawiarni. Mniej zamieszkana zachodnia strona natomiast pełna jest wzgórz, zacisznych zatoczek i starych wiosek rybackich, a południowa strona wyspy ma jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Curaçao jest ciepłą, tropikalną wyspą o każdej porze roku. Pora deszczowa nie jest tak istotnym czynnikiem na Curaçao, jak na niektórych wyspach. Szczyt sezonu turystycznego na Curaçao trwa od połowy grudnia do połowy kwietnia, kiedy to Europejczycy i Amerykanie z Północy przyjeżdżają, aby uciec przed mroźną zimą. Zarówno miejscowi, jak i przyjezdni uwielbiają imprezy w sezonie karnawałowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *