Studia w Holandii

Jeśli myślisz o studiach za granicą, to państwem, które koniecznie powinieneś rozważyć jest Holandia. Ten kraj ma w sobie wszystko to, co może sprawić, że wyjazd będzie niezapomniany, owocny w nową wiedzę i umiejętności oraz otworzy przed Tobą wiele nowych możliwości.

Holandia to kraj, który zapewnia wysoki poziom życia oraz edukacji, a zagranicznych studentów wita z otwartymi rękami. Nie przez przypadek ponad 100 tysięcy studentów z całego świata wybrało właśnie to państwo. Studia za naszą zachodnią granicą otwierają wiele perspektyw i są ciekawą opcją dla osób chcących edukować się na najwyższym światowym poziomie lub dla takich, które kolejny etap edukacji chciałyby ukończyć w innym państwie przeżywając przygodę życia. Poniżej dowiesz się jakie argumenty przemawiają za studiami w Holandii oraz co należy zrobić, żeby na te studia się dostać. Na końcu przekonasz się również w jaki sposób możesz zmaksymalizować swoje szanse na dostanie się na wymarzone uczelnie oraz zyskać pewność co do poprawnego wykonania wszelkich formalności przez powierzenie swojej aplikacji specjalistom.

Dlaczego studia w Holandii?

Po Brexit’cie Holandia stała się jedną z najpopularniejszych destynacji dla zagranicznych studentów nie tylko na mapie Europy, ale dla osób z całego świata. Czym jest to spowodowane. Ten kraj łączący w sobie tradycję z nowoczesnością posiada kilka bardzo mocnych argumentów przemawiających na jego korzyść. Najważniejsze z nich to: system edukacji, poziom nauczania, szeroki wybór kierunków studiów, wysoki standard życia, wsparcia finansowe dla studentów i perspektywy rozwoju. Omówmy po krótce każdy z nich.

Holenderski system edukacji zyskał miano jednego z najbardziej dostosowanych do realiów dzisiejszego świata. Tamtejsze uczelnie nie bazują na nauce opartej o książkowe wkuwanie, lecz na praktycznym podejściu do zdobywania wiedzy i umiejętności. Wybierając Holandię możesz spodziewać się zajęć kładących duży nacisk na zdobycie praktycznej wiedzy, czyli takiej która będzie miała zastosowanie w realnym życiu. Zajęcia często są prowadzone w sposób odbiegający od tego, który znamy w Polsce – duża rolę odgrywają tam takie aspekty jak kreatywny przebieg zajęć praca w grupach, czy praca nad projektami.

Poziom nauczania w Niderlandach jest doceniany przez światowe rankingi najlepszych uczelni (np. wg. rankingu Szanghajskiego w Holandii mieści się aż 9 spośród 200 najlepszych uczelni świata – dla porównania na tej liście nie ma ani jednej polskiej uczelni) oraz wychwalany przez tamtejszych studentów. Kolejnym plusem jest szeroka oferta staży oraz wymian studenckich pozwalających spędzić pół roku lub rok na innej uczelni, nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach.

Szeroki wybór kierunków studiów prowadzonych w języku angielskim powoduje, że osoby posiadające nawet wyjątkowo oryginalne zainteresowania znajdą swój wymarzony program. Holandia oferuje ponad 2000 kierunków prowadzonych w pełni po angielsku.

Holandia to bogate państwo dbające o swoich mieszkańców. Rankingi dotyczące najszczęśliwszych państw świat są zgodne co do tego, że jest jednym z 10 państw, w których żyje się najlepiej.

Dla wielu osób studia za granicą wydają się nieosiągalne pod kątem finansowym. Uwaga, mamy świetną wiadomość! W Holandii możesz liczyć na wsparcie finansowe w kwocie aż do około 1100€ miesięcznie, z czego kwotę do 420€ miesięcznie stanowi grant, który jest bezzwrotny jeśli ukończysz studia w ciągu 10 lat. Pozostała kwota to pożyczka na świetnych warunkach.

Perspektywy rozwoju w Holandii są bardzo dobre. Dlaczego? Ponieważ jest to państwo o wysoce rozwiniętej gospodarce z rynkiem otwartym na młodych i ambitnych ludzi. Z pewnością kojarzysz takie firmy jak: Philips, Shell, ING, Lipton, Dove, Axe. Wszystkie one powstały w Holandii.

Kolejną wspaniałą informacją jest to, że już w trakcie studiów możesz liczyć na staże w globalnie rozpoznawalnych firmach.

Jak wygląda aplikacja na studia w Holandii?

Aplikacja na studia w Holandii mocno różni się od tej, którą znamy z Polski. W naszym kraju, w 99% przypadków, to matury decydują o tym, czy dostaniesz się na wymarzony kierunek, czy też nie. W przypadku Holandii matury zazwyczaj nie mają żadnego wpływu. Większość holenderskich uczelni zwraca uwagę na średnią ocen (jednak nie wszystkie – o tym zaraz).

Na początku warto zaznaczyć, że w Holandii każda uczelnia stawia wymagania aplikacyjne dla własnych kierunków. Niderlandzkie uczelnie zwracają zazwyczaj uwagę nie tylko na szkolne osiągnięcia aplikantów (w tym przypadku średnią ocen), ale również na jego motywacją do studiowania danego kierunku. W praktyce jest to zazwyczaj list motywacyjny, CV, referencje, rozmowa kwalifikacyjna oraz portfolio w przypadku kierunków artystycznych. Odpowiednie przygotowania tych elementów da Ci bardzo dużą przewagę nad resztą kandydatów. W przypadku niektórych uczelni i kierunków odbywają się również egzaminy wstępne.

Sam proces potrafi być złożony i dla wielu osób bywa bardzo stresujące. Nic dziwnego – przygotowanie skutecznej aplikacji decyduje o tym, czy dostaniesz się na swój wymarzony uniwersytet/kierunek, a nie jest to zadanie proste.

Aplikacja z Eduworld

Z pomocą przyszłym studentom przychodzi polska firma Eduworld, które kompleksowo zajmuje się pomocą w aplikacji oraz organizacji wyjazdu na studia za granicą. Firma ta zadba o każdy detal Twojej aplikacji: silny list motywacyjny, wyróżniające Cię CV, referencje i portfolio. Przygotuje Cię również do rozmowy kwalifikacyjnej oraz złoży aplikację w poprawny sposób w systemach aplikacyjnych. Są to bardzo istotne kwestia, ponieważ przekładają się na skuteczność Twojej aplikacji. Dbając o to, aby każdy aspekt aplikacji był w odpowiedni sposób przygotowany Twoje szanse są zmaksymalizowane.

Eduworld zajmuje się także kompleksową pomocą w wyborze odpowiednich państwa, uczelni i kierunków studiów, dopasowanych do Twoich preferencji i predyspozycji. W tym wypadku ważne jest wybranie takich państw, w których będziesz dobrze się czuć i spełnisz fantastyczne kilka lat swojego życia. Dobór kierunków i uczelnie to istotna decyzja dla Twojego dalszego życia – warto dokonać mądrych wyborów.

Dodatkowo Eduworld pomoże Ci w takich kwestiach jak zakwaterowania, stypendia i formalności, dzięki czemu możesz mieć pewność, że sam wyjazd odbędzie się w sposób komfortowy.

Takie wsparcie jest doskonałą opcją dla osób, które chcą mieć pewność co do tego, że każdy detal ich aplikacji na studia za granicą jest maksymalnie dopracowany, a organizacja samego wyjazdu będzie prosta i bezproblemowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *