Brak planu na idealne wakacje? Czarteruj katamaran w Grecji!

Lato w pełni – warto wykorzystać słoneczną pogodę i urlop i wybrać się w wyjątkowe miejsce. Taką wakacyjną destynacją może być Grecja. Urlop spędzony na czarterowanym katamaranie to mogą być wakacje życia!

Dlaczego warto wynająć katamaran?

Czarter katamaranów w Grecji może być wspaniałą wakacyjną przygodą. Jeśli chcemy zwiedzić zjawiskowe wyspy takie jak Cyklady, Dodekanez czy Sporady, a jednocześnie zapewnić sobie komfort i prywatność podczas podróży, odpocząć od tłumów – katamaran to znakomite rozwiązanie. W taki rejs popłynąć można ze skipperem lub z własną załogą, wszystko zależy od poziomu naszych umiejętności w zakresie nawigacji i prowadzenia katamaranu. Warto wiedzieć, że greckie wybrzeże jest bardzo przyjazne nawet żeglarzom, którzy nie mają olbrzymiego doświadczenia. Nawet przy niekorzystnych warunkach, na przykład bardzo wietrznej pogodzie, bez problemu schować się można w jednym z licznych kotwicowisk.

Żeglowanie po greckich wodach pozwala na zobaczenie najpiękniejszych plaż oraz zatok, zakotwiczenie w większych portach i zwiedzenie miast, w których na każdym kroku czuć historię.

Wynajem katamaranu sfinalizować można za pośrednictwem strony https://www.globesailor.pl/czarter-katamaran-grecja-t2d439.html. Baza czarterów pozwala znaleźć najbardziej odpowiadającą nam ofertę w opcji, która spełni nasze wymagania. Profesjonalna załoga, usługi dodatkowe – to wszystko zapewni Globe Sailor.

Grecja – jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków

Dlaczego to właśnie Grecja cieszy się niezmienną popularnością wśród turystów, także tych, którzy podczas urlopu marzą o żegludze?

W obecnych czasach jest to wciąż jeden z atrakcyjniejszych cenowo kierunków – wynajem katamaranów w Grecji jest przystępny, podobnie jak koszt miejsc w porcie na noc. Co więcej, żegluga wzdłuż greckiego wybrzeża daje niezliczone możliwości wyboru malowniczych tras. Po drodze zobaczyć można niezwykłe miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czarter katamaranów ze skipperem w Grecji pozwala na komfort wynikający z faktu, że ktoś inny dba o logistykę przedsięwzięcia. My możemy cieszyć się wypoczynkiem, relaksem. Zachęca też klimat. Stałe wiatry pasatowe są idealne do żeglowania, ciepło i bezchmurne niebo sprawią, że odpoczniemy nawet wylegując się leniwie na pokładzie.

Greckie plaże to jedne z najpiękniejszych plaż Europy. Warto zobaczyć słynną zatoczkę na Zakynthos czy różowe piaski Krety. Jeśli mamy ochotę zejść na ląd, również tam możemy spodziewać się pocztówkowych widoków. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest wyspa Santorini ze swoimi charakterystycznymi zabudowaniami. Warto też odwiedzać mniej oblegane przez turystów miejsca, gdzie spróbujemy prawdziwej, lokalnej kuchni. Warto spróbować specjałów ze śródziemnomorskiego menu takich jak smażone kalmary, spanakopita czy prawdziwa grecka musaka.

Zachęcająca jest też dobra komunikacja – do bazy czarteru katamaranu dostać się można z wielu międzynarodowych lotnisk, położonych także na wyspach.

Bogactwo krajobrazów, bliskość historii i sztuki, wyjątkowy klimat sprawiają, że do Grecji chce się wracać. Wakacje na katamaranie są zupełnie innym rodzajem przygody niż urlop z pakietem all inclusive. Warto spróbować i przekonać się na własnej skórze o tym, jak bardzo odpocząć można podczas takiej podróży, szczególnie z profesjonalną załogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *