Chorwacja Medjugorie dlaczego warto

Chorwacja Medjugorie – dlaczego warto wybrać się na wycieczkę objazdową?

Medjugorie to mała miejscowość położona w południowej części Bośni i Hercegowiny niespełna 20 kilometrów od granicy z Chorwacją. W kierunku północnym, w odległości 25 kilometrów, znajduje się inny ważny ośrodek tego kraju – Mostar. Obie te miejscowości mają bardzo duże znaczenie turystyczne, choć powody, dla których ludzie odwiedzają te lokalizacje, bywają różne. Medjugorie jest jednym z najważniejszych miejsc kultu maryjnego na świecie, zaś Mostar posiada zabytki wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie tego rejonu Europy można ze sobą połączyć i wybrać się na wycieczkę objazdową organizowaną przez profesjonalne biuro turystyczne. Dlaczego warto rozważyć taką opcję?

Medjugorie – kultura, religia i krajobrazy

Medjugorie jeszcze w pierwszej połowie XX wieku była niedużą wioską, w której znajdowało się kilka osad wraz z nielicznymi zabudowaniami. Nazwa miejscowości stanowi połączenie dwóch słów: między oraz góry. Oznacza to, że Medjugorie albo Medziugorie (oficjalna, polska nazwa) to inaczej „międzygórze”, czyli miasteczko położone pomiędzy dwom charakterystycznymi wzniesieniami: Crnicą oraz Križevacem. Spokojna, bośniacka wieś zmieniła się nie do poznania w latach 80. XX wieku. Powodem takiego stanu rzeczy były objawienia maryjne, które miały rozpocząć się w czerwcu 1981 roku. Matka Boża ukazała się wówczas sześciu osobom – a trzem z nich ukazuje się aż do dziś, każdego dnia. Dzięki tym wydarzeniom Medjugorie stało się miejscowością znaną na całym świecie i całkowicie zmieniło swój wiejski charakter na lokalizację o ogromnym znaczeniu religijnym. Oprócz kwestii związanych z kultem maryjnym miejscowość jest również niezwykle atrakcyjna pod kątem krajobrazowym. Wystarczy odejść kilkaset metrów od centrum miejscowości, aby poczuć sielankową, spokojną atmosferę i ujrzeć przepiękne krajobrazy: Chorwacja Medjugorie.

Chorwacja Medjugorie

Dlaczego warto zdecydować się na wycieczkę objazdową do Medjugorie?

Medziugorie to miejscowość, którą zdecydowanie warto zwiedzić, szczególnie jeśli planujemy wyjazd turystyczny do Chorwacji, Bośni lub Czarnogóry. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zwiedzanie tego niezwykłego miejsca nie zajmuje więcej niż kilka godzin. Dobrym rozwiązaniem jest zatem logiczne poukładanie planu wycieczki – tak, aby zobaczyć także inne miasteczka, atrakcje turystyczne i punkty o dużym znaczeniu historycznym. Taką możliwość dają wycieczki objazdowe organizowana przez profesjonalne biuro turystyczne. Wycieczka objazdowa to idealny sposób na odkrywanie ciekawych miejsc z nieco innej perspektywy – dzięki przewodnikom jesteśmy w stanie dowiedzieć się więcej, a co za tym idzie, pełniej zrozumieć historię danej lokalizacji. Dużą korzyścią związaną z uczestnictwem w wycieczkach objazdowych do Medjugorie jest możliwość zwiedzenia wielu interesujących lokalizacji: Mostaru, Dubrownika i serca Chorwacji. To także wysoki komfort podróżowania – bez wątpliwości związanych z optymalnym planowaniem trasy wycieczki.

Jak wygląda przykładowa wycieczka objazdowa do Medjugorie?

Wycieczka objazdowa trwa 7 dni i rozpoczyna się wyjazdem z miejsca zbiórki podanym na rozkładzie. Już pierwszego dnia autobus dojeżdża do stolicy Chorwacji – Zagrzebia. W kolejnych dniach odwiedza się m.in. teren Parku Narodowego Jezior Plitwickich, miasto Neum, wspomniane już wcześniej Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Split, Trogir i Szybenik. Atrakcyjny cenowo pakiet zawiera pełne wyżywienie, noclegi w hotelach 3-gwiazdowych, opiekę pilota oraz szereg innych udogodnień. Nie czekaj, już dziś sprawdź wolne terminy i zarezerwuj swój udział!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *