Cypr all inclusive

Cypr – wakacje i wczasy All Inclusive

Cypr to prawdziwa perła Europy. Wyspiarskie państwo jest położone w skrajnym, wschodnim obszarze Morza Śródziemnego. Ze względu na swoją znakomitą lokalizację turystyczną, jest chętnie wybieranym kierunkiem wczasowym dla osób szukających wypoczynku. Cypr znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na południe od wybrzeża Turcji. Wyspa należy do Unii Europejskiej, a przekroczenie granicy może odbywać się na podstawie przedstawienia ważnego dowodu osobistego. Wszystkie te czynniki sprawiają, że podróżowanie na Cypr jest łatwe, przyjemne i pozbawione niespodzianek. Czy warto wybrać się tam na wakacje All Inclusive? Według nas tak – szczegóły dotyczące planowania wyjazdu zawieramy w tym artykule.

Co warto wiedzieć przed wykupieniem wczasów na Cyprze?

Przedstawiamy garść ważnych informacji, które pozwolą przygotować się lepiej do podróży. Cypr to stosunkowo niewielkie państwo, po którym najlepiej poruszać się samochodem lub komunikacją publiczną. Ze względu na ukształtowanie terenu, przemierzanie dróg na Cyprze wymaga nieco większej wprawy. Szczególnie dotyczy to regionów wewnątrz wyspy, które cechuje zmienne ukształtowanie terenu. Oprócz niewielkich dróg lokalnych, Cypr posiada także nowoczesne drogi szybkiego ruchu, które łączą m.in. największe miasta wyspy. Podróż z lotniska do kurortu wypoczynkowego nie jest męcząca – zarówno lotnisko w Larnace, jak i w Pafos są lokalizacjami bardzo dobrze skomunikowanymi z resztą miejscowości. Z uwagi na szczególną sytuację polityczną na Cyprze, turyści wybierają głównie południową część tego kraju na miejsce pobytu. Wiążę się to z faktem, iż północ wyspy znajduje się pod władzą Tureckiej Republiki Północnego Cypru. Wiele państw, w tym Polska, nie utrzymuje z nią kontaktów dyplomatycznych. Wybierając się na Cypr odwiedzimy przede wszystkim zachodnie oraz południowe wybrzeże, na których znajduje się duża liczba kilkugwiazdkowych hoteli.

rego bis wakacje

Jak zorganizować sobie wylot na Cypr?

Błogi urlop na Cyprze to nie tylko komfortowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu, ale także możliwość skorzystania z szerokiej gamy usług i atrakcji bez konieczności martwienia się o dodatkowe wydatki. To szczególnie ważne dla osób, które chcą opłacić wszystko z góry – i nie martwić się o to, że za każdy posiłek czy dodatkowego drinka trzeba będzie dodatkowo płacić. Cypr all inclusive najlepiej wykupić za pośrednictwem biura podróży. Nadmorskie kurorty na Cyprze bardzo często są w stałym kontakcie z tymi firmami, dlatego wybierając wakacje przez pośrednika można być pewnym, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. To także możliwość uzyskania dodatkowego ubezpieczenia – co na wszelki wypadek zawsze jest ważne. Oprócz dodatkowej polisy, warto zadbać o ważność swojej karty EKUZ. Dzięki karcie można zaoszczędzić na korzystaniu z ewentualnych usług medycznych w szpitalach czy przychodniach.

Kiedy najlepiej wykupić wakacje na Cyprze?

Co prawda zdarzają się ciekawe oferty last minute, ale należy na nie liczyć przede wszystkim w losowych momentach roku, szczególnie przed falą największego ruchu w branży. Jeśli zależy nam na pewności, to zdecydowanie warto rozglądać się za urlopem już w pierwszych miesiącach roku. Przykładowo, firma Rego-Bis opublikowała już swój katalog wylotów na Cypr w 2024 roku. Nie warto zwlekać, ponieważ im bliżej lata, tym ceny mogą wzrastać ze względu na coraz większe zainteresowanie odbiorców. Z uwagi na sprzyjającą aurę na wyspie – i to już wczesną wiosną – temperatura może wynosić blisko 30°C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *