grecja all inclusive

Grecja – wakacje i wczasy

Grecja to gorący kierunek wakacyjny, który jest niezmiernie popularny wśród przyjeżdżających z Polski. Piękne widoki, gorący klimat i ciepła woda – to aspekty, które przyciągają turystów. Po greckich wyspach można poruszać się wynajętym autem, zwiedzać je pieszo czy też korzystając z rozbudowanej komunikacji publicznej. Dobrym pomysłem jest także spędzenie czasu w trybie all inclusive – bez konieczności zamartwiania się o pożywienie, napoje i rozrywki. Wskazujemy, dlaczego warto spędzić czas w Grecji. Przedstawiamy ciekawe destynacje oraz opisujemy, kto powinien zdecydować się na wczasy all inclusive.

Dlaczego warto wybrać greckie wakacje?

Jakie są powody, dla których warto wybrać Grecję na tygodniowy, dziesięciodniowy czy też dłuższy wyjazd? Jest im co nie miara! Po pierwsze, jest to kraj z bardzo dużym nasłonecznieniem i ciepłym klimatem. Pogoda sprzyja wypoczynkowi przez większość roku, wyłączając jedynie najbardziej chłodne miesiące zimowe. Już na wiosnę w Grecji robi się bardzo ciepło. Przykładowo, na początku maja na Krecie temperatura wynosi średnio 22-24°C. W czerwcu zastaną nas już upały, podobnie jak w miesiącach letnich. Stała, pewna pogoda przyciąga turystów planujących błogi wypoczynek na plażach i w hotelach. Ale nie tylko klimat i warunki pogodowe mają tutaj kluczowe znaczenie. Liczą się także inne, pozytywne aspekty wyjazdu do Grecji. Kolejny przykład? Grecja to prawdziwy raj dla miłośników historii. Od starożytnych ruin, przez średniowieczne klasztory, po malownicze wioski rybackie – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Można zatem stwierdzić, iż spodoba się tutaj zarówno osobom lubiącym aktywny wypoczynek, jak i przyjeżdżającym na spokojne, rodzinne wczasy.

Najpopularniejsze greckie wyspy – gdzie polecieć?

Grecja liczy sobie ponad 3054 wysp! Oprócz nich zwiedzać można także kontynentalną część kraju, w tym półwysep Peloponez. Wybór jest naprawdę spory. Warto jednak wspomnieć, że wśród najpopularniejszych wysp greckich znajduje się przede wszystkim kilkanaście – tych najbardziej znanych, z najefektywniej rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Zatem, plan: Grecja wakacje, co mamy do wyboru? Śpieszymy z odpowiedzią!

 • Santorini,
 • Kreta,
 • Mykonos,
 • Rodos,
 • Zakynthos,
 • Korfu,
 • Naksos,
 • Kos,
 • Paros,
 • Skiatos,
 • Leukeda,
 • Ikaria,
 • Itaka,
 • Hydra,
 • i wiele innych.
wczasy w Grecji

Grecja all inclusive – co warto wiedzieć?

Planujesz bezstresowe wakacje? W takim razie zastanów się, czy Grecja all inclusive nie będzie w tym kontekście najlepszym wyborem. Pakiety all inclusive często obejmują zakwaterowanie, wyżywienie, napoje oraz dostęp do różnych atrakcji. Płacisz raz i nie martwisz się o dojazdy, obiady, drinki czy korzystanie z wielu atrakcji hotelowych. Część kompleksów turystycznych posiada także dodatkowe rozrywki, takie jak dyskoteki, kasyna, boiska do trenowania sportów, siłownie czy place zabaw. Niektóre lokalizacje działają wręcz jak samodzielne miasteczka – znajdują się tam sklepy, usługi (np. fryzjerskie, kosmetyczne) i inne udogodnienia.

Koszty przelotów i wynajmu pokoi hotelowych w Grecji

Nie jest tajemnicą, że koszty podróżowania i spędzania wakacji wzrastają. Wciąż jednak można natknąć się na okazje, które nawiązują do cen sprzed kilku lat. Jakie wartości należy brać pod uwagę? Przykładowo, spędzenie tygodnia w hotelu 3-gwiazdkowym ze śniadaniami może kosztować już ok. 2500 złotych za osobę. To wartość uśredniona – może się ona zmieniać, a wzrośnie na pewno w najwyższym sezonie. Najczęściej w cenie zawiera się już transport z Polski do Grecji. Warto sprawdzać okazje, w tym oferty last minute. Inną opcją jest także organizacja wyjazdu na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *