Czy studia z zarządzania to przeżytek?
O studiach z zarządzania powstało wiele mitów, z czego większość znacznie mija się z prawdą. Jednym z nich jest opinia, że ten kierunek to przeżytek, bo nie dość, że wykształcił już setki tysięcy absolwentów i nasycił nimi rynek, to jeszcze przestaje być „trendy”. Czy rzeczywiście tak jest?
Zarządzanie – strata czasu czy szansa na rozwój?
Niestety, niektórzy mogą uważać studia z zarządzania za stratę czasu z różnych powodów. Jednym z najpoważniejszych są stereotypy głoszące, że człowiek uczy się tu „wszystkiego i niczego”. Ludzie obawiają się, że tak naprawdę nie staną się specjalistą w żadnej branży, tylko będą ogółem przeciętni. To jednak nie jest prawda, a wiele zależy tak naprawdę od odpowiedniego podejścia.
Studia z zarządzania należy traktować jako inwestycję, która przynosi wielowymiarowe korzyści długoterminowe. Wybierając ten kierunek, zyskujesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne, które są bezcenne w dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu.
Co więcej, zarządzanie to szansa na rozwój na każdej płaszczyźnie. Wszystko ze względu na dobór rozmaitych przedmiotów z różnych dziedzin. Dzięki nim studenci zdobywają szeroki zakres umiejętności, co w przyszłości pomoże im podjąć pracę w różnych branżach.
Co dokładnie można robić po zarządzaniu?
Studia z zarządzania są niesamowite pod względem możliwości zawodowych. Jako jedne z nielicznych nie zamykają się na jedną (i pochodną od niej) branżę. W zależności od wyboru specjalizacji, absolwenci zarządzania mogą szukać zatrudnienia jako m.in.:
- specjalista ds. kadr i płac,
- specjalista ds. rekrutacji i projektów HR,
- specjalista zarządzania zasobami ludzkimi,
- project manager,
- specjalista ds. marketingu,
- analityk finansowy,
- i wiele więcej!
Akredytacja PMI GAC, czyli jak zwiększyć prestiż kierunku?
Ci, którzy wciąż nie są wystarczająco przekonani do podjęcia nauki na tym kierunku, mogą zainteresować się możliwością zdobycia akredytacji. Jedną z nich jest PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC). To wyspecjalizowana i niezależna jednostka, zajmująca się akredytowaniem programów kształcenia w zakresie zarządzania projektami i nie tylko. Zajmuje się ona także programami studiów wyższych, tworzonymi przez uczelnie z całego świata.
Akredytacja PMI GAC oznacza znacznie większy prestiż kierunku zarządzanie. Studia te stają się wtedy niemal gwarantem zdobycia zatrudnienia na co najmniej zadowalających warunkach zarówno pod względem ambicjonalnym, jak i finansowym.
Warto więc wybrać kierunek zarządzanie. Studia te mogą zapewnić Ci bowiem godną i bezpieczną przyszłość w tych trudnych i niepewnych czasach. A plotki o ich „śmierci” z pewnością są przedwczesne.