Czym kierować się przy wyborze odzieży turystycznej?

Skompletowanie odpowiedniego ubioru to pierwszy i jednocześnie jeden z najważniejszych elementów górskiej wyprawy. Musimy pamiętać o tym, by być przygotowanym na każdą ewentualność. Słońce, deszcz, wiatr, a nawet śnieg. A to wszystko przy zachowaniu pełnej swobody ruchów. To właśnie dlatego odzież turystyczna jest tak istotna, a wyboru powinniśmy dokonywać z rozwagą. Poprawne dobranie stroju trekkingowego nie jest łatwą sprawą, na szczęście Alpin Sport może sporo tutaj ułatwić.

Dopasuj odzież do warunków atmosferycznych i trasy, jaką zamierzasz przejść

Łagodne pagórki i malownicze doliny, a może trudne i wymagające szczyty? Wybierając się na wyprawę, pierwszym elementem jest precyzowanie celu podróżny – mając plan wycieczki, zdecydowanie łatwiej będzie Ci dobrać odpowiednią odzież i obuwie na trasę. Dodatkowo sprawdź dokładnie jaka ma być pogoda na trasie. Pamiętaj jednak, że pogoda w górach bywa bardzo kapryśna, dlatego dobierz odpowiedni strój, pamiętając jednak o tym, by być przygotowanym na każdą ewentualność.

Bezpieczeństwo i wygoda na pierwszym miejscu

Jaki jest najlepszy strój na trekking? W pełni dopasowany do Twoich potrzeb! Jak każdy amator górskich wypraw wie, komfortowe ubranie zdecydowanie ułatwia wędrówkę. Swoboda ruchów stanowi podstawę na szlaku, ubrania nie powinny krępować, a zapewniać wsparcie. Dodatkowo dobry strój zapewnia nam większe bezpieczeństwo na szlaku. Nieodpowiednie buty i odzież mogą sprawić, że nasz organizm się wyziębi nawet w trakcie najlżejszej mżawki. Kompletując odzież turystyczną, warto pamiętać także, by ubrania zapewniały nam dobrą cyrkulację powietrza i odprowadzały wilgoć. Dlatego najlepszym wyborem będą tutaj szybkoschnące materiały techniczne.

Pamiętaj o warstwach

Ubieranie się na cebulkę to najlepsza opcja. Wiemy, to oklepane hasło, ale w znakomitej większości sytuacji się sprawdza. Pogoda w górach lubi zaskakiwać, dlatego najlepszą możliwością na poradzenie sobie z tym jest warstwowe ubranie. Decydując się na zabranie kilku warstw o różnej grubości i zastosowaniach masz możliwość regulowania temperatury ciała. Wystarczy w odpowiednich momentach zmienić warstwy – coś ubrać, coś rozebrać – by dopasować strój do aktualnych warunków atmosferycznych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży turystycznej?

Odzież turystyczna powinna być dopasowana do pory roku, trasy, rodzaju aktywności, a także sylwetki wędrowca. Dokonując zakupu, postaw na ubrania:

  • oddychające i dobrze odprowadzające pot,
  • lekkie,
  • wytrzymałe (wykonane z wysokiej jakości materiałów),
  • warstwowe,
  • wygodne – niezbyt dopasowane, ale też nie za luźne,
  • praktyczne – posiadające dużą ilość kieszeni i praktycznych rozwiązań np. otwory wentylacyjne.

W Alpin Sport znajdziesz szeroki asortyment odzieży turystycznej na każdą porę roku i do każdej aktywności outdoorowej. Kurtki, bluzy, spodnie, buty trekkingowe, plecaki, a także wiele, wiele więcej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *