Górskie ukojenie- jak góry wpływają na nasz wypoczynek i relaks?

Niezależnie od pory roku, góry zawsze są piękne. Ich uroku i potęgi doświadczysz podczas wakacyjnej wyprawy po licznych szlakach, jak i w trakcie zimowych zjazdów na nartach. Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas, to zamiast wylegiwania się na plaży wybierz się w góry.

Jednym z ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, jest Beskid Żywiecki z najwyższym szczytem Diablak (1725 m), który jest najwyższym szczytem w Polsce poza Tatrami. Co więcej, Pasmo Babiogórskie zaliczane jest do Korony Gór Polski. Jeśli planujesz aktywny wypoczynek połączony z relaksem, to zarezerwuj wypoczynek w hotelu. Babia Góra dostarczy Ci niesamowitych atrakcji, ale z pewnością znajdziesz także czas na regenerację w strefie relaksu.

Marsz po zdrowie, czyli wakacje w górach

Choć wakacje w górach zwykle kojarzone są z aktywnym spędzaniem czasu, warto pamiętać, że w tych regionach Polski znajduje się wiele sanatoriów i ośrodków leczniczych. Tradycja odwiedzania górskich kurortów w celu poprawy zdrowia sięga wielu lat wstecz, a największe artystyczne gwiazdy bywały gośćmi miejscowości takich jak Zakopane.

Nie powinno to zaskakiwać, ponieważ górskie powietrze posiada wiele właściwości leczniczych i korzystnie wpływa na zdrowie. Powyżej 1000 metrów nad poziomem morza organizm zwiększa produkcję czerwonych krwinek, a rozszerzone naczynia krwionośne przyspieszają transport tlenu i składników odżywczych. Wszystko to przyczynia się do poprawy kondycji i samopoczucia, a natlenienie pomaga wyciszyć się i zredukować stres.

Potrzebujesz noclegu? Sucha Beskidzka ma do zaoferowania dogodną lokalizację do górskich wędrówek i komfortowe warunki, w których zrelaksujesz się po ulubionych aktywnościach. Odwiedź Hotel Klaudia*** i wypoczywaj, tak jak chcesz!

Aktywny wypoczynek

Góry przede wszystkim są doskonałą propozycją dla osób, które cenią aktywny sposób spędzania czasu. Istnieje wiele możliwości do wyboru – od przyjemnych wędrówek po łatwych trasach, po trudniejsze trekkingi w wyższych partiach gór, a także wycieczki rowerowe czy wyprawy na grzbiecie konia.

Góry oferują wiele atrakcji, takich jak przemieszczanie się między schroniskami, kilkudniowe wypady rowerowe z noclegiem pod namiotem czy wielogodzinne wędrówki na szczyty. Nawet jeśli  nie masz własnego sprzętu, nie ma powodów do zmartwień. W górskich kurortach dostępne są liczne wypożyczalnie sprzętu i rowerów. Można tam znaleźć między innymi elektryczne rowery górskie, które szczególnie dobrze sprawdzają się w trudnych terenach.

Alternatywnie możesz znaleźć dobrą bazę wypadową i zarezerwować noclegi w Suchej Beskidzkiej. Dzięki temu zaplanujesz czas na odkrywanie okolic, ale i na dłuższe wycieczki np. do Energylandii, Parku Czarnego Daniela, na Babią Górę czy Halę Krupową. Po całym dniu wojaży masz do dyspozycji strefę SPA, ale także wygodne łóżko, gdzie wypoczniesz.

Odkrywaj góry na grzbiecie konia

Wyprawa na górskie szlaki na wierzchowcu to świetne doznanie sensoryczne i zupełnie inna perspektywa. Tego rodzaju wyjazd może być dla Ciebie nowym, ekscytującym doświadczeniem, które na lata zostanie w pamięci. Co więcej, czas spędzony z tym pięknym zwierzęciem, to dla wielu osób element hipoterapii, która wskazana jest przy różnych dolegliwościach i chorobach.

Jazda konna to doskonałe ćwiczenie ruchowe. Poprawia oddychanie, krążenie, pracę jelit, a także wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości. Spędzanie czasu z koniem i osobami przebywającymi w stajni, to okazja do zaspokojenia relacji z innymi osobami. Zajęcia terapeutyczne zwykle obejmują czyszczenie konia, karmienie czy sprzątanie stajni. Niemniej jednak sama jazda dostarcza wielu pozytywnych emocji, które pozytywnie wpływają na Twój organizm.

W górach znajdziesz ukojenie, spokój, ale także emocje, które pozytywnie wpłyną na Ciebie. Naładuj baterie, pozbądź się stresu i wypoczywaj aktywnie! Beskid Żywiecki to świetne miejsce o każdej porze roku. Zaplanuj swoje wakacje solo lub w większym gronie i odkryj tę część Polski. Pamiętaj o znalezieniu hotelu, w którym wypoczniesz i zrelaksujesz się po całodniowych eskapadach. Wyjdź w góry i zyskaj nową energię!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *