Indonezja wakacje

Indonezja – co warto zobaczyć?

Indonezja to jeden z największych krajów Azji. Rozciągające się pomiędzy Tajlandią, Filipinami a Australią wyspiarskie państwo zamieszkuje ponad ćwierć miliarda osób. Każdego roku Republikę Indonezji licznie odwiedzają turyści z większości krajów świata. Ze względu na specyficzne położenie na mapie świata, Indonezja jest krajem niesamowicie zróżnicowanym. Jakie atrakcje, zabytki historyczne i miejsca warto zwiedzić podróżując do tego zakątka świata? Wyróżniamy kilka z nich.

Atrakcje historyczne, które warto zobaczyć w Indonezji

Indonezja jest krajem posiadającym bardzo bogatą historię. Jej nazwa wzięła się z połączenia dwóch słów z języka greckiego, które w dosłownym tłumaczeniu oznaczają indyjską wyspę. Wzmianki historyczne wskazują, że już dwa miliony lat temu żyli tutaj przodkowie człowieka. Co więcej, nawet jeden z gatunków pra–ludzi wziął swoją nazwę od indonezyjskiej wyspy Flores. Indonezja, ze względu na swoje strategiczne położenie w Azji, była miejscem kwitnącym handlem. To tylko część dowodów na to, że archipelag jest miejscem niezwykle ważnym pod kątem historii i współczesności. Wśród najważniejszych zabytków historycznych można wyróżnić:

 • Świątynię Prambanan – kompleks świątyń hinduistycznych na Jawie, z imponującymi wieżami i rzeźbami.
 • Borobudur – buddyjskie sanktuarium na Jawie, z ogromną liczbą rzeźb (datowane na IX wiek).
 • Kota Tua w Dżakarcie – zabytkowa starówka w stolicy Indonezji z kolonialną architekturą i licznymi muzeami.
 • Tana Toraja – historyczny region na Sulawesi, słynący z tradycyjnych ceremonii pogrzebowych i niezwykłej architektury.
 • Kraksaan – starożytne miasto z częściowo zachowanymi ruinami świątyń i innych historycznych budowli.
Bali Indonezja wakacje

Indonezja wakacje – atrakcje, które dostarczą rozrywki

Bogata historia, wspaniała architektura i liczne zabytki – to nie jedyne atuty Indonezji, które tak mocno przyciągają turystów. Wiele atrakcji ma charakter czysto rozrywkowy, ponieważ Indonezja jest krajem niezwykle otwartym turystycznie. Szczególnie mowa o wyspach, które są wręcz oblegane przez turystów. Przykładem może być Bali. Wśród najważniejszych atrakcji pod kątem dobrej rozrywki wyróżniamy pięć propozycji. Oto one:

 1. Bali Safari and Marine Park – park safari na Bali, gdzie można oglądać dzikie zwierzęta i uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach turystycznych.
 2. Ubud Monkey Forest – świątynny las na Bali, który jest zamieszkany przez małpy.
 3. Waterbom Bali – park wodny na Bali z licznymi zjeżdżalniami i basenami dla całej rodziny.
 4. Jakarta Taman Mini Indonesia Indah – park rozrywki, który prezentuje różnorodność kulturową i tradycje Indonezji.
 5. Legian Street w Kuta – długa ulica na Bali, gdzie znajdują się liczne bary, restauracje i sklepy, ożywające późnym wieczorem.

Zapierające dech w piersiach indonezyjskie krajobrazy

Indonezja jest miejscem ciekawym turystyczne, bez względu na oczekiwania podróżującego. To dlatego, że każdy jest w stanie znaleźć tutaj dla siebie odpowiednie miejsce. Osoby, które uwielbiają miejski gwar i obecność innych ludzi, koniecznie muszą dotrzeć do Dżakarty położonej na najbardziej zaludnionej wyspie globu – czyli Jawie.

wulkan Bromo Indonezja

Jeśli zaś jesteśmy miłośnikami pięknych krajobrazów i morskiej fauny, to z pewnością będziemy zachwyceni poniższymi propozycjami:

 • Raja Ampat – archipelag z niezwykłym światem podwodnym.
 • Góry Bromo-Tengger-Semeru – park narodowy na Jawie z wulkanem Bromo.
 • Tana Olenge – rezerwat przyrody na Sumatrze z dziką dżunglą i dzikimi orangutanami.
 • Pulau Weh – wyspa na północy Sumatry, otoczona błękitnym morzem (coś dla plażowiczów).
 • Góry Kerinci – najwyższy szczyt Indonezji.

Cel? Indonezja wakacje! To pomysł na efektowny wyjazd, który zapadnie w pamięci na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *