Jakie modele samochodów można wypożyczyć?

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że decydując się na wynajem samochodu, będziesz mógł wybrać, jakim autem chcesz jeździć. W wypożyczalniach spotkać się można z przeróżnymi autami. Poczynając od najtańszych samochodów z segmentu A, a kończąc na sportowych czy luksusowych pojazdach wartych nawet kilka milionów złotych. Właśnie dlatego, jeszcze zanim udasz się do wypożyczalni, warto zrobić drobne rozeznanie i wstępnie zdecydować, na jaką klasę samochodu zamierzasz postawić. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na ten temat!

Jakie są zasady wypożyczania samochodu?

Jeszcze zanim dowiesz, pośród jakich segmentów możesz wybierać, warto wspomnieć o kilku najważniejszych aspektach, jakie wiążą się z wynajmem samochodów. Na samym starcie trzeba oczywiście zaznaczyć, że osoba, która zamierza wypożyczyć auto, musi mieć skończone 18 lat. Zależnie od regulaminu firmy, wypożyczalnie obsługują osoby, które są starsze niż 19-23 lata. Na tym nie koniec, konieczne jest także posiadanie dokumentu prawa jazdy przez minimum rok. To najbardziej podstawowe wymagania, których uniknąć się po prostu nie da. Co więcej, w przypadku gdy mamy do czynienia z samochodami klasy premium, można spotkać się z innymi ograniczeniami, takimi jak w wyższa dolna linia wieku lub dłuższe doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Na samym końcu trzeba zaznaczyć, że przed odbiorem pojazdu należy zapłacić stosowną kaucję, która otrzymasz z powrotem, kiedy zwrócisz samochód w takim stanie, w jakim go otrzymałeś.

Segmenty samochodów w wypożyczalniach – to musisz wiedzieć!

Każda wypożyczalnia robi wszystko, aby dostosować swoją ofertę do wymagań klientów. Właśnie dlatego flota samochodów wielu takich firm jest niezwykle zróżnicowana. Co zatem mamy do wyboru?

Klasa A

Klasa A to wszystkie nieduże samochody miejskie, które świetnie sprawdzą się w przypadku podróżowania na mniejszych dystansach. Pojazdy te idealnie sprawdzą się w zatłoczonych ulicach, dlatego najczęściej wybierane są w ramach wynajmu krótkoterminowego. W klasie tej znajdziemy auta, takie jak Toyota Aygo czy Skoda CitiGo.

Klasa B oraz B+

Klasa B to także samochody miejskie, aczkolwiek w tym wypadku mamy do czynienia z niecą większą przestrzenią załadunkową. Wiele osób uważa, że w tym segmencie znaleźć można wyłącznie hatchbacki, co jest wielką nieprawdą. Jeśli tylko masz ochotę, bez większego problemu znajdziesz w tej klasie także pojazdy kombi lub sedan. Popularnym przykładem samochodu klasy B jest Ford Fiesta.

Klasa C oraz C+

W tym wypadku mamy do czynienia z samochodami kompaktowymi. To w większości wypadków bardzo komfortowe pojazdy, takie jak Ford Focus czy Toyota Auris, które zdadzą egzamin zarówno w przypadku dłuższych, jak i krótszych tras. Jeśli tylko będziesz miał na to ochotę, to w klasie C znajdziesz także samochody z solidną wersją wyposażeniową.

Klasa D oraz D+

W końcu dotarliśmy to jednego z popularniejszych segmentów, który bardzo często wybierana jset przez rodziny. Samochody z klasy D zapewniają wiele komfortu w przypadku, gdy podróżujemy na długich trasach w kilka osób. Cechują się przestronnym wnętrzem, sporym bagażnikiem, a także ogromną wygodą. Popularne propozycje w tej klasie to przede wszystkim Skoda Octavia w Kombi oraz Kia Ceed.

Klasa E

Klasa E to propozycja dla wymagających klientów, którzy wymagają od samochodu świetnego wyglądu. Samochodu w tym segmencie są komfortowe, duże, a także bardzo dobrze wyposażone. Sprawdzą się zarówno w przypadku rodzinnego wyjazdu, jak i podróży biznesmena. Mercedes E Klasa czy Kia Optima to jedni z przedstawicieli tej klasy.

Klasa F

W klasie F nie znajdziesz niczego innego niż luksusowych limuzyn ze świetnym wyposażeniem. Wygoda podróżowania w tym wypadku stoi na pierwszym miejscu i nie chodzi tutaj wyłącznie o kierowcę, a także pasażerów. W związku z tym nie powinien zdziwić cię fakt, że jednym z częściej wypożyczanych aut, jest w tej klasie BMW serii 7.

Klasa SUV, czyli segment I

Segment I to samochody terenowe. Spore auta, które bardzo często występują w wersji siedmioosobowej. Stawiają na nie wszystkie osoby, które wybierają się w długą podróż sporą grupą ludzi. Dodge Journey, Audi Q7 oraz Mercedes GLC to właśnie to, czego możemy spodziewać się w tej klasie.

Klasa VAN – segment K

Na samym końcu przyszedł czas na segment K, w którym można znaleźć kilkuosobowe VAN-y z ogromnymi bagażnikami. Opel Vivaro to bardzo przestronny samochód, który sprawdzi się w czasie wakacyjnego wypadku.

Poznaj ofertę wynajmu samochodu w wypożyczalni CarFree.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *