camper van

Majówka w przyczepie kempingowej? Jasne, że tak!

Majówka zbliża się wielkimi krokami, zatem to ostatnia chwila, by wymyślić, jak ją spędzić. Jeżeli lubicie przygody, ale też chcecie się świetnie bawić, to polecamy Wam caravaning. Gwarantujemy, że świetnie spędzicie czas. Oczywiście, aby wszystko się udało, koniecznie poznajcie nasze rady.

Krok pierwszy: sprawdźcie stan techniczny przyczepy

Jeżeli z rozpoczęciem sezonu chcieliście jeszcze poczekać, to my sądzimy, że nie warto. Nie ma się więc co zastanawiać i warto rozpocząć sezon caravaningu już teraz. A skoro już niedługo będzie weekend majowy, to tym bardziej warto tak spędzić czas. Oczywiście na początek przyda się umycie przyczepy i sprawdzenie jej stanu technicznego. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze i na pewno nie warto na nim oszczędzać. Ale z drugiej strony jeżeli regularnie dokonywaliście przeglądów, to zapewne wszystko będzie ok, stąd też Wasza przyczepa nie będzie wymagała naprawy. Skoro to już jasne, to teraz czas przejść do wysprzątania wnętrza i spakowania wszystkich niezbędnych rzeczy, czyli talerzy, sztućców, a potem także jedzenia. Czas przejść do następnego kroku.

Krok drugi: dobre rozwiązania, które zapewnią maksimum wygody

Podróżując przyczepą można cieszyć się wygodą. Na postoju możecie przygotować posiłki czy też zwyczajnie się zdrzemnąć. Ale często największym problemem jest spanie. O ile Wasza przyczepa jest duża, to rozmieszczenie kilku łóżek nie nastręcza problemów, gorzej jeżeli podróżujecie z dziećmi i zwyczajnie nie macie miejsca na to, aby każdy miał swoje łóżko, a w rezultacie dzieci śpią w łóżkach, Wy na podłodze w śpiworze. Cóż, tak wcale nie musi być, bo zawsze można zdecydować się na zakup przedsionka do przyczepy kempingowej. Dzięki niemu zyskacie sporo miejsca. Możecie w nim urządzić swoją sypialnie, a w ciągu dnia może zamieniać się w miejsce zabawy.

Warto też zauważyć, że przedsionki do przyczep kempingowych dostępne są w wielu wariantach. Na pewno znajdziecie coś dla siebie. Tym bardziej, że takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ale też wygodne. Oczywiście polecamy model wykonany z wysokiej jakości materiału, który jest wodoodporny, ale też odporny na wiatr. Dzięki temu przedsionek sprawdzi się nawet w trudniejszych warunkach. To inwestycja, na którą warto, a nawet trzeba postawić. Warto również zastanowić się nad innymi rozwiązaniami. Jeżeli nie macie jeszcze prysznica, to na pewno się przyda, wszak nikt nie lubi myć się w publicznych łazienkach. Dla oszczędności możecie zamontować panel fotowoltaiczny. W końcu energii elektrycznej nigdy za dużo.

Krok trzeci: wybór kierunku

Jeżeli podróżujecie sami, to czasami możecie zaszaleć i nie mieć konkretnego kierunku podróży, lecz jechać bez celu i zwiedzać lokalne miejscowości. Ale jednak mając dzieci takie rozwiązanie zupełnie się nie sprawdzi. Dlatego tak ważne jest planowanie i to planowanie od A do Z. Otóż należy wybrać kierunek, a także pomyśleć o zapewnieniu najmłodszym atrakcji. W końcu nie od dziś wiadomo, że dzieci szybko się nudzą, a jak się nudzą, to rozrabiają jeszcze szybciej i dosadniej. Dlatego warto wybierać takie miejsca, gdzie będą atrakcje, które spodobają się dzieciom, ale powinniście także odwiedzić miejsca, które spodobają się Wam – w końcu wszyscy powinniście cieszyć się podróżą i o tym nie można zapominać.

Krok czwarty: formalności

Nie ma się co oszukiwać, trzeba też pamiętać o formalnościach. O ile będziecie podróżować po Polsce, to w sumie wystarczy, że spakujecie się i wybierzecie kierunek. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy chcecie pojechać poza granice kraju. Otóż pamiętajcie, że tylko w Polsce nie ma zupełnie żadnych ograniczeń spowodowanych pandemią. Dlatego lepiej sprawdzić jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w danym kraju i czy wymagane są testy. Może się bowiem okazać, że nie mając wykonanego testu czy też paszportu, czeka Was wcale nie krótka kwarantanna, a wiadomo, że weekend majowy naprawdę szybko mija i na pewno nie chcecie spędzić go na kwarantannie.

Zatem koniecznie zastosujecie się do naszych rad, a wyjazd na pewno się uda i zyskacie kolejne piękne wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *