Masz dość szarugi za oknem? Wybierz się na baseny termalne! Dlaczego warto to zrobić właśnie zimą?

Baseny termalne to bardzo popularne kompleksy, które przeżywają oblężenie w okresie zimowym. Nieprzypadkowo. Wszyscy od czasu do czasu czujemy, że musimy się wygrzać, rozluźnić i pozbyć chandry spowodowanej fatalną pogodą. Gdy brakuje słońca, za oknami panuje szaruga i ma to bezpośredni wpływ na Twoje samopoczucie, to nie zastanawiaj się długo i zaplanuj sobie nawet tylko kilkugodzinny pobyt na basenach termalnych zimą. Zwłaszcza, że jest w czym wybierać. Dlaczego warto? Najważniejsze argumenty zebraliśmy w naszym artykule.

Trudno o większą przyjemność w środku polskiej zimy

Nawet osoby, które lubią zimę, muszą przyznać, że ta w polskim wydaniu bywa nieznośna. Wszystko jest kwestią tego, na jaką pogodę trafimy. Bywają lata, gdy w wielu miejscowościach nie spada nawet płatek śniegu, za to jest szaro, wietrznie, z wszechobecną chlapą. W takich warunkach trudno o zachowanie życiowego optymizmu.

Zimowa aura prędzej czy później każdemu daje się we znaki i wywołuje chandrę, uczucie ciągłego zmęczenia i olbrzymią tęsknotę za wiosną. Jest to idealny moment, aby wybrać się na termy, wygrzać zmarznięte ciało i nacieszyć się relaksującymi kąpielami. To świetna terapia antystresowa!

Korzyści dla zdrowia, które szczególnie docenisz zimą

Woda termalna ma bardzo cenny skład i znacząco różni się od zwykłej wody płynącej z kranu. Przede wszystkim pozyskuje się ją z głębokich pokładów ziemi, gdzie jest naturalnie podgrzewana przez magmę (stąd jej wysoka temperatura). Woda termalna jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń z działalności przemysłowej i rolniczej człowieka.

Kąpiele w wodzie termalnej mają zbawienny wpływ na ludzki organizm. Pozwalają przyswajać składniki mineralne przez skórę oraz w formie inhalacji. Jest to znakomity sposób wsparcia terapii licznych chorób reumatycznych, sercowych, dermatologicznych, układu oddechowego, kontuzji ortopedycznych, bólu kręgosłupa, zaburzeń metabolicznych i hormonalnych oraz wielu innych.

Zimowe kąpiele termalne stanowią również świetny sposób na wzmocnienie odporności, co w tym okresie przyda się większości z nas – szczególnie dzieciom.

Zadbaj o formę

Ciekawostką jest fakt, że kąpiele w wodzie termalnej przyspieszają i regulują metabolizm, czyli po prostu przemianę materii. Zostały już przeprowadzone badania, które wykazały, że delikatna aktywność w wodzie termalnej pozwala zredukować masę ciała równie dobrze jak ciężkie treningi na lądzie.

To dobry powód, aby wybrać się na baseny termalne zimą nie tylko w ramach jednorazowej wycieczki, ale też w miarę regularnie zażywać kąpieli w formie uzupełnienia diety i ćwiczeń fizycznych. W ten sposób możesz przyspieszyć proces powrotu do formy i zyskania estetycznej sylwetki przed latem.

Dodatkowo wspomnijmy o tym, że woda termalna ma fantastyczne właściwości kosmetyczne: dogłębnie nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, uelastycznia i hamuje procesy starzeniowe.

Od których term zacząć?

Jeśli podane argumenty do Ciebie trafiają i już zaczynasz planować pobyt na termach, to zadbaj, aby ta pierwsza wizyta była co najmniej udana. Postaw na kompleks termalny zbierający znakomite recenzje, chętnie odwiedzany nie tylko przez Polaków, ale też gości z zagranicy.

Nasz wybór pada na Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej. To jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów termalnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Termy są położone w fantastycznych okolicznościach przyrody, w samym centrum Bukowiny Tatrzańskiej, w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Blisko stąd do Zakopanego czy Białki Tatrzańskiej, co na pewno docenią narciarze.

Termy BUKOVINA to kompleks składający się z kilkudziesięciu basenów wypełnionych ciepłą wodą termalną pozyskiwaną z głębokości 2400 metrów, o bardzo wysokim stopniu mineralizacji, zawierającą aż 28 najcenniejszych składników mineralnych. Na miejscu znajdziesz efektowne zjeżdżalnie, strefę dziecięcą, strefę saun oraz bogatą ofertę zabiegów odnowy biologicznej.

Rada

Jeśli możesz sobie pozwolić na nieco dłuższy, na przykład weekendowy wyjazd na termy, to koniecznie zatrzymaj się w komfortowym, czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA, którego goście mają bezpośredni dostęp do strefy basenowej.

Więcej powodów, dla których warto się wybrać na baseny termalne zimą, znajdziesz w artykułach na stronie https://www.termybukovina.pl/blog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *