Sposoby na spędzenie ferii zimowych

Ferie to długo wyczekiwana przerwa zimowa, którą warto dobrze zaplanować. Jest wiele sposobów na świetną zabawę w rodzinnym gronie. Można wybrać się na wycieczkę w góry, aby skorzystać z białego szaleństwa na stokach. Oczywiście w najbliższej okolicy także znajdą się rozmaite atrakcje. Można zapisać dziecko na warsztaty, aby mogło poznać rówieśników i nauczyć się czegoś praktycznego. Znajdą się także rozmaite rozrywki podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Jak spędzić tegoroczne ferie?

Tego roku warto dobrze zaplanować ferie, aby nie spędzić ich przed ekranem komputera lub ze smartfonem w ręce. Można przykładowo oddać się sztuce, czyli pójść na rozmaite warsztaty, pokazy. Wiele domów kultury i nawet placówki szkolne organizują rozmaite formy spędzenia czasu. Warto wyjść z domu i podziwiać zimowe krajobrazy, odkrywać naturę. Wspaniale sprawdzi się wypad do lasu i parku. Dobrym pomysłem będzie stworzenie karmników dla ptaków i ich dokarmianie. 

Nawet podczas brzydkiej pogody nie ma powodu do narzekania. Z pomocą przychodzą rozmaite gry planszowe i karciane. Warto rozejrzeć się także za parkiem trampolin, lodowiskiem. Wypad na basen również będzie świetnym rozwiązaniem. Można połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto spróbować czegoś nowego, pokazać dziecku, jak szydełkować, majsterkować, robić origami lub na drutach. Ferie to doskonały czas na rozwijanie pasji. Można zacząć uprawiać mniej popularne sporty zimowe typu mushing. 

Ciekawym pomysłem będzie zrobienie sesji zdjęciowej. Można wybrać się do różnych miejsc i zrobić pamiątkowe fotografie. Po ich wywołaniu znajdą się w pięknie przyozdobionym i opisanym albumie. Jest wiele sposobów na zorganizowanie dzieciom czasu w domu. Mogą one malować na porcelanie, nauczyć robienia witraży, lepić figurki z masy solnej. Świetną opcją będzie stworzenie strojów karnawałowych, zorganizowanie domowego pokazu mody.

Wspaniała zabawa w górskiej destynacji

Bardzo wygodnym rozwiązaniem będą ferie zimowe w górach z wyżywieniem. Można liczyć na piękne widoki, pyszne jedzenie i liczne atrakcje. W górach nie ma problemu z wypoczynkiem zarówno aktywnym, jak i biernym. Dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Wspólny wyjazd z dzieckiem będzie wspaniałym przeżyciem, jeśli rodzina zatrzyma się w kompleksie wypoczynkowym SPA. Z okazji ferii można liczyć na bardzo atrakcyjne pakiety pobytowe. Nie zabraknie bufetu śniadaniowego i obiadokolacji. Jest to ogromne udogodnienie dla wszystkich urlopowiczów. 

Można wybrać się na wędrówkę po górach i podziwiać okolicę podczas pokonywania szlaków pieszych. Nie brakuje również ośrodków narciarskich i wypożyczalni sprzętu do jazdy. Ogromną atrakcją są kuligi, jazda na sankach. Świetną opcją będzie zatrzymanie się w hotelu z dużym aquaparkiem, różnymi basenami, strefą saun, jacuzzi. Już sam obiekt hotelowy oferuje szereg atrakcji, zróżnicowaną formę rozrywki. Można liczyć przykładowo na bilard, siłownię, kort tenisowy, kręgielnię. Dla dzieci są sale zabaw, tematyczne animacje. Przejażdżka kolejami linowymi do wspaniała atrakcja. Jazda na oponach po specjalnie wyznaczonym torze gwarantuje świetną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *