Największe miasta w Polsce – ranking największych miast w Polsce

  Polska to duży kraj, gdzie znaleźć można wiele miast o różnej wielkości. Aby pokazać te, które są największe , nie trzeba posiadać wielkiej wiedzy, ponieważ można się tego domyślić. Jak dalej wygląda ranking największych miast w Polsce? Czy znaleźć w nim można jakieś zaskoczenia? Czego można dowiedzieć się z tego rankingu o największych miastach w Polsce?

Ranking największych miast w Polsce – podium

  Chyba nie zdziwi nikogo fakt, że jeżeli chodzi o największe miasto w Polsce to na pierwszym miejscu znajduje się stolica – Warszawa. Szacuje się, że jest tam 1,76 mln mieszkańców – aczkolwiek ta liczba wciąż się zmienia, ponieważ każdego dnia przybywa tam nie tylko nowo narodzonych mieszkańców, ale również osób, które decydują się na to, aby zamieszkać tam na stałe. Ciekawostką dla wielu osób może być fakt, że to jedyne polskie miasto, którego ustrój jest określony odrębną ustawą. Warszawa wyróżnia się zarówno, jeżeli chodzi o ilość mieszkańców, jak również o powierzchnię tego miasta. Drugie miejsce to Kraków, stolica Małopolski, gdzie na co dzień znaleźć można 767,35 tys. mieszkańców. Jedno z najważniejszych miast koronacyjnych, jak również przez długi czas siedziba królów polskich. Teraz to jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów. Numer trzy, jeżeli chodzi o ranking największych miast w Polsce to Łódź, gdzie na co dzień żyje 690 tys. mieszkańców. Ciekawostką w przypadku tego miasta jest fakt, że mieszkańcy tego miasta razem z Tomaszowem Mazowieckim i Rzgowem zużywają 47 mln m3 wody rocznie. To także jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych, gdzie można również spotkać jedna z najsłynniejszych ulic – Ulicę Piotrowską.

Ranking największych miast w Polsce – 4 – 6

  Na miejscu czwartym ulokował się Wrocław, gdzie znaleźć można 638,59 tys. mieszkańców. Stolica Dolnego Śląska przyciąga do siebie każdego roku na jeden z najlepszych jarmarków świątecznych organizowanych już od wielu lat w Polsce. Numer 5, jeżeli chodzi o ranking największych miast w Polsce to Poznań, gdzie na co dzień żyje 538,63 tys. mieszkańców. Znaleźć można tutaj dziewięć mostów – trzy kolejowe i sześć drogowych. Miejsce szóste przypadło Gdańskowi. To nadmorskie miasto liczy sobie 464,25 tys. mieszkańców, stanowiąc nie lada atrakcję turystyczną.

Spis największych miast w Polsce

1. Warszawa – 1,76 mln mieszkańców

2. Kraków – 767,35 tys.mieszkańców

3. Łódź – 690 tys.mieszkańców

4. Wrocław – 638,59 tys. mieszkańców

5. Poznań – 538,63 tys. mieszkańców

6. Gdańsk – 464,25 tys. mieszkańców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *