Największe miasta świata – ranking największych miast na świecie

  Wszystkie miasta, jak również małe wsie bardzo mocno się rozwijają. Tam, gdzie kiedyś ludzi nie było, teraz mamy do czynienia z malutkimi miejscowościami, które już niedługo przekształcą się w metropolie. Jak w dzisiejszych czasach wygląda ranking największych miast na świecie? Czy można w nim znaleźć polskie miasta?

Ranking największych miast na świecie – podium

  Japońskie Tokio to absolutny lider, jeżeli chodzi o ilość mieszkańców, których jest tam 30 000 000. Liczba może zdumiewać, ale tak jest naprawdę. Jedno z najbardziej nowoczesnych miast na świecie może również pochwalić się bardzo niskim poziomem przestępczości, co na tak liczną miejscowość może zadziwiać. Zaraz za Tokio umiejscowił się amerykański Nowy Jork, który na chwilę obecną może pochwalić się populacją liczącą 21 200 000 osób. Miasto nazywane również Big Apple, nigdy nie śpi. Osoby, które tam na co dzień żyją przyznają, że człowieka można tu spotkać o każdej porze – w nocy, a nawet we wczesnych godzinach porannych. Numerem trzecim na podium, jeżeli chodzi o ranking największych miast na świecie, jest Meksyk, gdzie na co dzień żyje 21 000 000 ludzi. Co prawda, na pogodę nie można tutaj narzekać, ale jeżeli wyjdzie się na ulicę, to można zauważyć, że jest to wyjątkowo mocno zatłoczone miasto.

Ranking największych miast na świecie – 4 – 6

  Numerem 4 jest brazylijskie Sao Paolo, gdzie można spotkać 17 900 000 mieszkańców. Jeżeli ktoś narzeka na korki w swoim mieście, to widocznie nigdy nie był tutaj – w mieście, gdzie istnieją największe tego typu korki. Ruch uliczny jest na tyle uciążliwy, że kto może podróżuje tutaj helikopterem. W rankingu największych miast na świecie numerem 5 jest Los Angeles, czyli miasto aniołów, gdzie na co dzień żyje 16 400 000 mieszkańców. To właśnie tutaj znaleźć można Hollywood,  Beverly Hills, Malibu, a do tego wiele znanych osobistości z pierwszych stron gazet. To właśnie miasto, które znajduje się w marzeniach wielu osób. 6  miejsce, jeżeli chodzi o największe miasta świata, to chiński Szanghaj, które ma ponad 14 350 000 mieszkańców. Spotkać tu można ponad milion samochodów, których użytkowanie wpływa na ogromne zanieczyszczenie powietrza.

Ranking największych miast na świecie – spis

1.Tokio, Japonia – 30 000 000 mieszkańców,

2. Nowy Jork, Stany Zjednoczone – 21 200 000 mieszkańców,

3. Meksyk, Brazylia – 21 000 000 mieszkańców,

4. Sao Paolo, Brazylia, – 17 900 000 mieszkańców,

5.Los Angeles, Stany Zjednoczone – 16 400 000 mieszkańców,

6. Szanghaj, Chiny – 14 350 000 mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *