Holandia busy

Podróż do Holandii – co warto zobaczyć

Jak dotrzeć do Holandii?

Planując jakikolwiek wyjazd, jedną z najważniejszych spraw jest wybór odpowiedniego środka transportu. Nie inaczej jest także w przypadku podróży do Holandii. Niestety dla wielu podróż prywatnym autem może okazać się zbyt długa i męcząca. Warto więc zastanowić się jaki sposób podróży będzie dla nas najwygodniejszy.

Idealną propozycją dla osób lubiących wygodę i komfort podróży będzie wyprawa do Holandii busem. Pozwoli tona  bezpieczną i spokojną podróż. Busy do Holandii pozwolą nam dotrzeć pod konkretny adres w tym kraju. Dodatkowo ich codzienne kury ułatwią nam wybranie dla nas dogodnego terminu wyjazdu. Sprawne pojazdy, prowadzone przez licencjonowanych kierowców oraz ubezpieczenie na czas podróży, pozwoli cieszyć się drogą bez zbędnego stresu. W przypadku powrotu, podróż takim busem także przebiega bezproblemowo. Busy Holandia Polska kursują praktycznie codziennie, więc możemy dokładnie zaplanować sobie cały pobyt w kraju wiatraków i tulipanów.

Kolejną alternatywą jest podróż do Holandii samolotem, które wylatują do Holandii z niemal wszystkich lotnisk w Polsce. Dodatkowo w podróż do Holandii możemy wyruszyć autobusem, a dla osób bardziej odważnych i szukających przygód, dobrą propozycją może okazać się podróż do Holandii autostopem.

busy Holandia Polska

Uroki Holandii, czyli co warto zobaczyć? 

W krainie wiatraków i tulipanów każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wyjazd do Holandii sprawi frajdę zarówno osobom, które lubią aktywnie spędzać czas, jak również osobom bardziej stonowanym, lubiącym tradycyjne zwiedzanie.

Amsterdam

Amsterdam jest stolicą Królestwa Niderlandów. Miejsce to wręcz tętni życiem, lecz jest pełne swoistego uroku. Miasto jest pełne kanałów oraz urokliwych uliczek. Fani sztuki mogą tam zwiedzić muzeum van Gogha oraz Rijksmuseum, w których znajduje się wiele znanych obrazów. Jako że Amsterdam nieodłącznie kojarzy się z wodą, warto udać się tam na rejs kanałem. Pozwoli to zobaczyć miasto z innej perspektywy. Ciekawym punktem do odwiedzenia może okazać się też szlifiernia diamentów czy Dzielnicy Czerwonych Latarni.

Park Keukenhof 

Myśląc o Holandii, od razu do głowy przychodzą nam tulipany. I nic w tym dziwnego skoro ten kraj słynie z uprawy tych pięknych kwiatów. Chcąc poznać je w całej okazałości, warto wybrać się do parku Keukenhof. Jest to miejsce, w którym znaleźć można ponad 7 mln różnych kwiatów cebulowych. Oprócz tulipanów obejrzeć tam można hiacynty i żonkile. Jest to z całą pewnością cudowne miejsce, które pozwala poznać piękno kwiatów Holandii. Chcąc odwiedzić to magiczne miejsce, warto wybrać się w podróż do Holandii w okresie kwitnienia kwiatów.

Zaanse Schans – skansen wiatraków

Nie ma chyba osoby, której Holandia nie kojarzyłoby się z wiatrakami. Szukając idealnego miejsca do ich zobaczenia, warto udać się do Zaanse Schans. W skansenie tym znajduje się osiem odrestaurowanych wiatraków, które zostały przeniesione tam z całej Holandii. Trzy z nich są otwarte dla zwiedzających, dwa kolejne służą do produkcji oleju, a ostatni produkuje barwniki mineralne. Na terenie skansenu znajduje się również farma serowa, gdzie można zobaczyć, jak produkowane są sery Gouda i Edam. 

busy do Holandii

Targi serowe w Goudzie i Alkmaar

Szukając wyśmienitych serów, warto udać się na targi serowe w Goudzie i Alkmaar. Odbywają się one w sezonie letnim. Stanowią one swego rodzaju widowisko. Kupno sera odbywa się tam drogą tradycyjnej licytacji. Tragarze sera ubrani są w białe stroje i charakterystyczne lakierowane, słomkowe kapelusze. W obu tych miastach znajdują się Muzea Sera, dzięki którym można poznać historię oraz proces ich wytwarzania. 

Skoro wiemy już jak bezpiecznie pokonać trasę z Polski do Holandii oraz znamy już najciekawsze miejsca do zobaczenia, to nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby ruszać na wyprawę. Holandia to piękny kraj z wieloma tradycjami oraz smaczną kuchnią. Jeśli odwiedzicie Holandię to rowery, tulipany i wiatraki już zawsze będą kojarzyły się tylko z tym miejscem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *