Maj – czas na wyjazd na wakacje

Maj jest okresem, kiedy rozpoczynają się pierwsze wyjazdy wakacyjne. W Polsce wiosna w pełnym rozkwicie, a w innych krajach temperatury sięgające ponad 30 stopni, umożliwiając wypoczynek na piaszczystych plażach.

Gdzie na wakacje w maju?

Niejedna osoba chciałaby polecieć na Wyspy Kanaryjskie. Jednak nie trzeba lecieć tam, aby zaplanować sobie udany wypoczynek. Gdzie na wakacje w maju?

Piaszczyste plaże kuszą na Mauritiusie. Wyspa leży na Oceanie Indyjskim. W maju średnie temperatury wynoszą ok. 26-28 stopni. Jest więc ciepło i słonecznie. Opady deszczu? Bardzo rzadko. Jeżeli już to przynieść mogą orzeźwienie. Do tego nie trwają długo. Jest 15% szans na to, że w maju na wyspie będzie padać. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 28 stopni.

Mauritius jest świetną wyspą, która stwarza idealne warunki wypoczynku dla osób, jakie nie chcą trafić do wielkiego kurortu z ogromną ilością hałasu. Nikt nie musi na plaży obawiać się takich tłumów turystów, jak nad polskim Bałtykiem.

Majowe wakacje na Barbados

Jeżeli ktoś chciałby być pewny tego, że może liczyć na 30-stopniowe upały, to Barbados jest dla niego. Średnia temperatura powietrza na wyspie leżącej na Oceanie Atlantyckim, w archipelagu Małych Antyli, wynosi 28-30 stopni. Temperatura wody to 28 stopni. Co prawda, ryzyko opadów jest w tym przypadku nieco większe, bo 25%, jednak nie trzeba się tym przejmować. Może w szczycie sezonu turystycznego spotkać można na wyspie wzmożony ruch. Jednak maj jeszcze nie jest takim miesiącem. Barbados stwarza doskonałe możliwości do organizacji pieszych wędrówek, jakie pozwalają na to, aby podziwiać wszystkie uroki wyspy.

Słoneczne wakacje nad Morzem Śródziemnym

Właściwie to na granicy Morza Egejskiego i Śródziemnego. Mowa tu dokładnie o Turcji. W maju warto odwiedzić tzw. Riwierę Turecką. Nie od dzisiaj wiadomo, że wypoczynek w tej części świata wybierany jest ze względu na koszt. Nawet z przelotem do Turcji, zapłaci się zdecydowanie mniej – jeżeli weźmie się np. pod uwagę Lazurowe Wybrzeże.

Przy Morzu Śródziemnym czekają nie tylko piękne plaże, luksusowe placówki hotelowe. To także wspaniałe zabytki. Dla przykładu można wymienić:

 • Brama Hadriana,
 • Minaret Yivli,
 • turecki Aqualand, gdzie można liczyć m.in. na pokazy delfinów oraz fok,
 • Antalya,
 • starożytne miasto Olympos,
 • Chimera.

Średnia temperatura w maju na Riwierze Tureckiej wynosi ok. 23 stopnie.

Niezapomniane wakacje w Egipcie

Na pewno można liczyć tam na słoneczną pogodę, ponieważ średnia temperatura powietrza wynosi 29-30 stopni. Wilgocią kompletnie nie trzeba się przejmować. Wśród najciekawszych atrakcji, które turysta powinien zobaczyć w tym kraju, wymienić można:

 • Piramidy w Gizie,
 • Wielki Sfinks,
 • Dolina Królów,
 • Aleksandria,
 • Świątynia Hatszepsut.

W tym kraju przede wszystkim jednak się plażuje i kąpie w ciepłym morzu. Coraz popularniejsze są tam również sporty wodne, np. snorkeling.

Wiosenne wakacje w Tulum

Wydawać by się mogło, że Meksyk jest tak daleko. Jednak nie. W szczególności, że z Polski są bezpośrednie loty. To kraj, gdzie zawsze jest przyjemna pogoda. Średnia temperatura w maju to 27 stopni. To właśnie w Tulum można liczyć się z przepięknymi plażami, gdzie ma się do czynienia z białym piaskiem. Turkusowa woda jest idealnym dopełnieniem dla wypoczynku. Średnia temperatura wody w maju wynosi 28 stopni. W tym okresie można liczyć również na 11 godzin słonecznych w ciągu dnia. Jeżeli ktoś już wybrał Meksyk, to powinien cokolwiek zobaczyć (oprócz plaż i hotelowych basenów). Meksyk to doskonała okazja do tego, aby poznać miejsca związane ze starożytnymi Majami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *