Samochód dostawczy na minuty w Trójmieście – jak go wynająć?

Carsharing jest usługą, która na ulicach polskich miast staje się normą i niezwykle popularnym rozwiązaniem. Co jednak w kontekście samochodów dostawczych? Jakie mamy opcje wynajmu takich, dużych pod względem gabarytów aut na minuty w Trójmieście? Sprawdzamy to.

Samochód na minuty, czyli carsharing

Rozwój transportu z wykorzystaniem najnowszych technologii naprawdę może robić wrażenie. Obecnie możemy korzystać z różnego rodzaju pojazdów na wynajem, w tym między innymi samochodów elektrycznych czy hybrydowych. Dynamiczny rozwój obejmuje jednak także auta dostawcze.

Na ten moment najpopularniejszym typem carsharingu jest ten opierający się na samochodach osobowych. Nie jest to żadne zaskoczenie – to właśnie tego typu auta przydają się w dojazdach na spotkania czy do pracy. Nie oznacza to jednak, że z ofert operatorów wykluczane są samochody dostawcze. Owszem, nie są one najczęściej aż tak szeroko dostępne, lecz znalezienie ich, (szczególnie w największych polskich aglomeracjach takich jak Trójmiasto), nie będzie stanowić dla nas większego wyzwania. Możliwość wynajmu dostawczaka na minuty to idealna opcja dla osób, które nie chcą korzystać z usług firm transportowych, a nie mają innej możliwości przewiezienia większych przedmiotów czy materiałów.

 vany dostawcze ustawione w rzędzie

Zalety płynące z wynajmu samochodu dostawczego na minuty

Dlaczego warto skorzystać z opcji wynajmu samochodu dostawczego na minuty? Korzyści wynikające z takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim jest to spora oszczędność pieniędzy – jeżeli mamy potrzebę skorzystania z dostawczaka tylko jednorazowo (np. do przewiezienia mebli), wynajem takiego pojazdu w standardowej wypożyczalni oferującej auta “na dobę” może kosztować nas naprawdę wiele. Firmy carsharingowe oferują zaś o wiele korzystniejsze stawki.

Nie można również zapominać o samej wygodzie wynikającej z samego zamysłu carsharingu. Wystarczy podejść do najbliższego wolnego dostawczaka, aktywować najem, ruszyć z drogę, a następnie zaparkować auto w obrębie strefy i pozostawić je następnym użytkownikom. Płatność samoistnie zostanie pobrana z naszego konta, więc i tym aspektem nie musimy się w żadnym stopniu martwić!

Oferta wynajmu aut dostawczych na minuty w Trójmieście

Jeżeli mamy w planach wynająć samochód dostawczy na minuty, Trójmiasto będzie miało nam do zaoferowania parę firm, które posiadają takie auta w swojej użytkowej flocie. Na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także – co godne podkreślenia – mniejszych okolicznych miejscowości działa, chociażby Traficar, który w ramach TrafiCargo również pozwala nam na wynajęcie auta dostawczego na minuty na zasadach carsharingu.

Usługa cały czas się rozwija i możemy mieć pewność, że wynajem samochodu dostawczego w Trójmieście na minuty będzie coraz bardziej przystępne. Jeżeli planujemy przeprowadzkę albo przewiezienie innej, ciężkiej rzeczy – warto skorzystać z takiego cargo-caesharingu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *