Wakacje w Stanach Zjednoczonych – poznaj TOP5 miejsc!

Stany Zjednoczone Ameryki to trzecie, pod względem ludności, a czwarte pod względem powierzchni państwo świata. Jest to więc olbrzymi kraj i, mimo iż może nam się wydawać, że o amerykańskiej kulturze wiemy już wszystko, jego różnorodność z pewnością wielokrotnie nas zaskoczy.

Doświadczenia zdobyte w trakcie pobytu w jednym z północno-wschodnich stanów mogą zupełnie różnić się od tych przeżytych w południowo-zachodniej części kraju. Jak zaplanować pobyt w Stanach Zjednoczonych? Możliwości są nieskończone, a w poniższym artykule zaprezentujemy Państwu pięć najciekawszych.

Nowy Jork – centrum świata

Nowy Jork był stolicą USA jedynie przez rok, w latach 1789-1790. Pomimo tego wiele osób właśnie to miasto wskazuje jako centrum polityczne i gospodarcze Stanów Zjednoczonych. To właśnie w Nowym Jorku rozpoczynał się american dream dla milionów imigrantów, witanych przez strzegącą ujścia rzeki Hudson Statuę Wolności. Tutaj siedziby mają największe firmy, ale też właśnie w Nowym Jorku znajdują się najważniejsze amerykańskie muzea – Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej, Metropolitan Museum of Art, muzea sztuki współczesnej i dziesiątki innych.

Miasto aniołów – Los Angeles

Chyba każdy z nas marzy o tym by mieć zdjęcie z napisem Hollywood. Można je zrobić z różnych miejsc, ale wartym polecenia jest otwarte w 1935 roku Griffith Observatory. Można tam obejrzeć wystawę i, przy okazji, złapać najlepszy widok na miasto. Można wykupić wycieczkę śladem rezydencji gwiazd, choć nie ma gwarancji dostrzeżenia czegoś spektakularnego z okien autokaru. Śladami gwiazd można również podążać na Walk of Fame – słynny chodnik z gwiazdami. Najciekawsza część znajduje się w sąsiedztwie Dolby Theatre, w którym odbywa się ceremonia rozdania Oscarów. Można przy okazji zwiedzić też kilka studiów filmowych.

Las Vegas- miasto przeżyć

To tutaj można zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają kasyna z prawdziwego zdarzenia. Ci, którzy posiadają środki, których strata nie będzie bolesna mogą zobaczyć na własne oczy i spróbować swoich sił w grze, kto wie, być może uda się wygrać. Sam spacer po tym pustynnym mieście, które nie przypomina żadnego innego na świecie, to już atrakcja. Las Vegas jest dowodem na to, że dla Amerykanów nie ma wyzwań niemożliwych. Miasto może być przystankiem w drodze do Doliny Śmierci lub Wielkiego Kanionu Kolorado.

Miami, miasto aligatorów

Nazwę miastu, a właściwie miejscu, w którym jest położone, nadali Indianie Tequesta, a określenie „mayami” tłumaczy się jako „słodką wodę”. Miami pełne jest niesamowitych, zapierających dech w piersi widoków, nawet widok kąpiącego się w przydomowym basenie aligatora nie należy do rzadkości. Miami jest królestwem żeglarzy i miłośników surfingu.

Niezwykłe Hawaje

Hawaje to przede wszystkim niezwykła przyroda – góry, morze, lasy, gdzie nie spojrzeć, nieziemskie widoki. Na Hawajach pogoda jest przyjemna przez cały rok, plaże są piękne i piaszczyste, a ocean sprzyja kąpielom. Kojarzą się nam z tańcem hula, świątyniami, drinkami pitymi na plaży tuż przy przejrzystej wodzie. Hawaje to jedyny stan należący do Stanów Zjednoczonych, który leży wyłącznie na wyspach – archipelagu o tej samej nazwie. Z każdej strony oblewa go Ocean Spokojny. Hawaje to wyspy pochodzenia wulkanicznego, które wypiętrzyły się z morza wskutek ruchów tektonicznych. W skład archipelagu wchodzi łącznie 137 wysp, a 7 spośród nich jest zamieszkane.

Macie już swoje typy i wiecie, dokąd najchętniej byście pojechali? Więcej podróżniczych inspiracji znajdziecie na stronie Wizaonline.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *