kurs angielskiego online

Czy warto korzystać z nauki angielskiego online?

Szukasz skutecznego sposobu na poprawę swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim? A może chciałbyś poszerzyć słownictwo? Kurs angielskiego online z pewnością Ci w tym pomoże. Często przynosi lepsze efekty od tradycyjnych metod, a do tego jest znacznie tańszy. Jeśli jednak nadal obawiasz się, czy ta forma nauki jest dla Ciebie, zapoznaj się z jej wszystkimi zaletami.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Nie musisz już tracić czasu na dojazdy do szkoły językowej. Nauka angielskiego przez Internet umożliwia Ci udział w zajęciach z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Dzięki temu zyskasz sporo czasu, który będziesz mógł wykorzystać na inne aktywności lub na częstszą i bardziej efektywną naukę języka angielskiego. A to jeszcze nie wszystko!

Za kurs w wersji online zapłacisz znacznie mniej. A efekty nauczania będą dokładnie takie same jak w przypadku nauki stacjonarnej. Czemu więc cena jest niższa? Szkoła nie ponosi kosztów stałych związanych z utrzymaniem sal dydaktycznych, w tym ich wynajmu czy kosztów za prąd i ogrzewanie.

Wygoda i elastyczność

Kurs online języka angielskiego możesz odbywać o dowolnej porze dnia. Wystarczy, że wybierzesz najbardziej pasujące godziny do Twojego trybu życia i po prostu zaczniesz naukę. Lekcje mogą odbywać się nawet późnym wieczorem, np. o 23 – choć wszystko zależy od szkoły. Niektóre kursy online oferują nawet naukę języka w weekendy, dzięki czemu otwierają drogę do poprawienia swoich umiejętności językowych nawet osobom zapracowanym, które w trakcie tygodnia nie znajdują czasu na szlifowanie języka angielskiego.

Kursy indywidualne

W standardowych szkołach językowych lekcje prowadzone są grupowo. Tutaj masz możliwość skorzystania z opcji indywidualnej. Dzięki temu w trakcie lekcji w pełni realizował będziesz swoje cele. Lektorzy uwzględniają potrzeby i możliwości swoich uczniów. Dostosowują do nich ćwiczenia oraz sposób nauki. Angielski nauka online w formie indywidualnej wpływa również korzystnie na skupienie – nie rozpraszają nas inne osoby w grupie i możemy w pełni skupić się na poprawie umiejętności mówienia czy słuchania.

angielski nauka online

Budowanie pewności siebie w trakcie mówienia

Dla wielu osób najważniejszą umiejętnością związaną z językiem angielskim jest możliwość prowadzenia swobodnej rozmowy. Kurs angielskiego online skupia się więc właśnie na metodzie konwersacyjnej. W dodatku uczymy się sam na sam z native speakerem, dzięki czemu łatwiej jest przełamywać nieśmiałość w trakcie mówienia. Indywidualne lekcje dodatkowo zwiększają pewność siebie i minimalizują strach, który często ogranicza osoby uczestniczące w standardowych lekcjach do rozmowy po angielsku.

Angielski online jest dla każdego

Kurs przez Skype nie ma ograniczeń wiekowych. Może z niego skorzystać każda osoba, która chce rozpocząć naukę języka lub też podszlifować swoje umiejętności. Najczęściej skierowany jest do młodzieży i osób dorosłych. Ponadto metody nauczania są nieco inne niż w przypadku standardowych lekcji. W trakcie nauki korzysta się z podręczników, ale istotne są również dodatkowe materiały, takie jak:

  • podcasty,
  • filmy,
  • autorskie ćwiczenia.

Dodatkowo po każdej lekcji uczeń dostaje dostęp do interaktywnej platformy oraz plikiem PDF z przerobionymi materiałami, do których w każdej chwili może wrócić. Możliwy jest również wybór dedykowanych programów, przygotowujących do matury z języka angielskiego, do egzaminów Cambridge czy poszerzające specjalistyczne słownictwo z wąskiej dziedziny.

Kluczowe w angielskim online jest również to, że jednocześnie ćwiczone są wszystkie umiejętności językowe, w tym mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie. To czyni naukę efektywniejszą i po prostu bardziej przyjemną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *