Co warto zobaczyć w Warszawie? Atrakcje turystyczne w Warszawie

  Warszawa to nie tylko główne miasto w województwie mazowieckim. To główne miasto w Polsce, stolica naszego kraju. Do tego miejsca warto przyjechać na długi urlop lub na weekend, ponieważ zawsze będzie tutaj co robić. Jakie atrakcje w Warszawie warto zobaczyć?

Atrakcje turystyczne w Warszawie

  Atrakcji w Warszawie nie brakuje. Od czego rozpocząć zwiedzanie w tym mieście? Od Pałacu Kultury, który jest najbardziej charakterystyczną budowlą w tym mieście. To budynek znajdujący się bardzo blisko Dworca Centralnego i każdy będzie w stanie wskazać nam do niego drogę. Prezent od narodu radzieckiego dla Polaków powstał w latach 1952-1954. Warto wjechać na trzydzieste piętro tej imponującej budowli i zobaczyć jaki widok rozpościera się z tarasu widokowego. Warszawa z tego punktu widzenia jest naprawdę imponująca i nie można tego pominąć. Wśród innych atrakcji, jakie czekają na turystów w Warszawie wymienić można Stare Miasto, które co prawda w okresie wojennym popadło w kompletną ruinę. Teraz jest to zupełnie inne miejsce, gdzie można podziwiać wiele pięknych, kolorowych kamieniczek. Warszawska Starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO.

Ciekawe atrakcje turystyczne w Warszawie

  Myśląc o tym, jakie atrakcje turystyczne w Warszawie na nas czekają nie można pominąć placu Zamkowego. To tutaj znajduje się słynna Kolumna Zygmunta III Wazy. Całkiem niedaleko znajduje się Zamek Królewski, który powstał w XII wieku. Teraz znajduje się tutaj ekspozycja muzealna. W dawnych czasach była siedziba książąt mazowieckich, jak również reprezentacyjna siedziba polskich władz. W okolicach placu Zamkowego znaleźć można najbardziej charakterystyczne punkty tego miasta, jak chociażby Syrenka Warszawska, Górkę Gnojną, Kamienne Schodki oraz Barbakan. Na turystów czeka również cały Rynek Starego Miasta.

Interesujące atrakcje turystyczne w Warszawie

  Biorąc pod uwagę atrakcje turystyczne w Warszawie, nie można zapomnieć o Łazienkach Królewskich – kolejnym miejscu, które jest jednym z charakterystycznych punktów w mieście. To właśnie tutaj Warszawiacy gromadzą się o każdej porze roku, rozkoszując się pięknem tego miasta. To właśnie tutaj znajduje się letnia rezydencja ostatniego króla Polski, czyli Stanisława Augusta Poniatowskiego. W nim to właśnie odbywały się słynne obiady czwartkowe. Wśród innych atrakcji należy wymienić Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *