Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Atrakcje turystyczne we Wrocławiu

Wrocław, czyli stolica województwa Dolnośląskiego. Niesamowite miejsce w Polsce , które charakteryzujące się ciekawą historią, wyjątkowym klimatem i atrakcjami turystycznymi na wysokim poziomie. Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Miejsc do zwiedzania jest niemal nieskończenie wiele. Atrakcje turystyczne we Wrocławiu to świetne miejsce zarówno na weekendowy wypad jak i dłuższy urlop. Są miejsca, których nie możesz przegapić – te znajdują się zarówno w centrum jak i poza nim. Propozycje kilku najciekawszych punktów znajdziesz poniżej, pamiętaj jednak, że atrakcje turystyczne we Wrocławiu znajdują się na długiej liście.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu- ścisłe centrum

Planując wizytę we Wrocławiu koniecznie zaplanuj spacer po Ostrowie Tumskim, czyli najstarszej części  miasta. To miejsce pełne klimatu- idealne zarówno na jesienny jak i letni spacer. Szczególnie polecam zwiedzanie zostawić na wieczór. Ostrów Tumski to pięknie oświetlona, romantyczna okolica. Jeśli szukasz pomysłu na wyjątkową sesję zdjęciową- to najlepsze miejsce.

Nie możesz zapomnieć o  Rynku, czyli sercu Wrocławia. Pręgierz, kamienice i małe uliczki pełne to tylko przykłady tego, co spotka Cię w centrum miasta. Nie da się nie zauważyć licznych krasnali, które znajdują się nie tylko w centrum, ale także w nieoczywistych miejscach miasta. Jeśli jesteś zainteresowany krasnalami i ich historią- koniecznie sprawdź na mapie ich lokalizacje. Będąc w Rynku warto delektować się rytmem miasta z kubkiem gorącej kawy zakupionej na wynos w jednej z licznych kawiarni. Podczas zwiedzania centrum koniecznie odwiedź jedną z lokalnych pączkarni.  

Atrakcje turystyczne we Wrocławiu- poza ścisłym centrum

Warto udać się do Hala Stulecia, która co prawda znajduje się poza ścisłym centrum, stwarza jednak możliwość przejazdu przez ciekawe rejony miasta. Dojechać tam możesz zarówno komunikacją miejską jak i bardzo popularnymi rowerami miejskimi czy hulajnogami. Zarówno Hala, Iglica, Ogród Japoński, czy słynne fontanny to miejsca, w których można odpocząć od zgiełku i zrobić świetne zdjęcia.

Mając więcej czasu polecam zaplanować wizytę w ZOO. Wrocławski ogród należy do jednego z najlepszych w całej Europie. Na wyróżnienie zasługuje Afrykarium, które w całości poświęcone jest faunie Afryki. Niesamowity tunel, w którym można poczuć się jak we wnętrzu oceanu to obowiązkowy punkt wizyty. Nie dysponując całym dniem na zwiedzanie można zdecydować się na zwiedzanie samego Afrykarium.

Zastanawiając się co warto zobaczyć we Wrocławiu – w okolicy ZOO i Hali Stulecia znajduje się Hydropolis, czyli niesamowite centrum nauki o wodzie. Woda jest życiem, a bez niej nie byłoby świata. Hydropolis to miejsce na miarę XXI wieku. Multimedialne prezentacje, niesamowite efekty specjalne, profesjonalna obsługa to tylko niektóre z cech charakterystycznych. To świetna rozrywka zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych zwiedzających.

One thought on “Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Atrakcje turystyczne we Wrocławiu

  1. Fajnie, wybieram się na wakacje do Wrocka 🙂 głównym celem jest zoo, ale z pewnością skusimy się na rynek i poszukamy trochę krasnali 🙂
    Bardzo fajny wpis, jesli zostanie nam trochę czasu to odwiedzimy miejsca we Wrocławiu które polecacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *