Najmniejsze miasta w Polsce – spis najmniejszych miast w Polsce

  Wszyscy fascynują się największymi miastami położonymi w Polsce, jak również na świecie. A jakie są najmniejsze miasta w Polsce? Warto również poznać i te miejscowości, gdzie liczba ludności nie przekracza czasem nawet tysiąca osób.

Najmniejsze miasta w Polsce – liderzy na podium

  Jeżeli chodzi o najmniejsze miasto w Polsce, które na co dzień liczy sobie 924 mieszkańców to Wyśmierzyce. Miejscowość położona jest w województwie mazowieckim, w powiecie białobrzeskim, w dolinie rzeki Pilica. Przez Wyśmierzyce przebiega droga krajowa nr 48. Numerem dwa, który liczy sobie aż 944 mieszkańców są Działoszyce. Można je odnaleźć w województwie świętokrzyskim, w powiecie pińczowskim, nad rzeką Nidzicą. Po raz pierwszy o tym mieście usłyszano ok. 1220 roku. Znaleźć można tutaj przepiękny, erygowany kościół pw.Trójcy Świętej. Numerem trzy w spisie najmniejszych miast w Polsce jest Suraż, gdzie znaleźć można na co dzień 999 mieszkańców. Suraż znaleźć można w województwie podlaskim, w powiecie białostockim. W Narwiańskim Parku Narodowym znajdują się słynne grodziska średniowieczne, które do dzisiaj można zobaczyć.

Najmniejsze miasta w Polsce – 4 – 6

  Numerem cztery w spisie najmniejszych miast w Polsce jest nowe Warpno, które ma 1212 mieszkańców. Znajdujące się w województwie zachodniopomorskim, nad Zalewem Szczecińskim i Jeziorem Nowowarpieńskim. Piąte miejsce zajmuje Skalbmierz, który na co dzień należy do województwa świętokrzyskiego. Żyje tutaj 1291 mieszkańców. Szóste miejsce w tym rankingu najmniejszych miast w Polsce zajmuje Kleszczele z 1310 mieszkańcami. Miejscowość można odnaleźć w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, które pierwsze prawa lokacyjne otrzymała w 1506 roku. Znaleźć tutaj można do dzisiaj dworzec kolejowy, który został wybudowany w 1900 roku, jak również cerkiew z 1709 roku.

Najmniejsze miasta w Polsce – dalsze miejsca

1. Wyśmierzyce – 924 mieszkańców,

2. Działoszyce – 944 mieszkańców,

3. Suraż – 999 mieszkańców,

4.Wapno – 1212 mieszkańców,

5. Skalbmierz – 1291 mieszkańców,

6. Kleszczele – 1310 mieszkańców. w województwie mazowieckim, w powiecie białobrzeskim

One thought on “Najmniejsze miasta w Polsce – spis najmniejszych miast w Polsce

  1. dlaczego podajecie nieprawdziwe fakty. NAJMNIEJSZE MIASTA W POLSCE TO OPATOWIEC (313 MIESZKAŃCÓW W 2021)
    WIŚLICA(477 W 2021)
    TRZECIE SĄ WYŚMIERZYCE ( 874 W 2021)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *